www.produkcji-techniki.com
NSK

Firma NSK przedstawia nowy katalog łożysk do silników elektrycznych

Firma NSK opublikowała nowy katalog prezentujący szeroką gamę standardowych łożysk do silników elektrycznych. Oprócz przedstawienia produktów, takich jak łożyska kulkowe poprzeczne i łożyska walcowe, nowy, 36-stronicowy katalog zawiera wiele porad i informacji technicznych dla inżynierów zajmujących się projektowaniem lub konserwacją silników elektrycznych.

Katalog w formacie ułatwiającym czytanie zawiera wymagania dotyczące łożysk do silników elektrycznych w czterech głównych obszarach zastosowań: serwonapędy, silniki o wysokiej sprawności, silniki z regulacją prędkości (z falownikiem) i silniki pojazdów elektrycznych (EV).

Dla każdego zastosowania przedstawiono optymalny wybór łożysk wraz z ich kluczowymi cechami konstrukcyjnymi i dodatkowymi informacjami technicznymi. Dotyczy to zarówno standardowych serii produktów, jak i łożysk o wysokiej wydajności NSKHPS, a także innych technologii, które wspierają stosowanie łożysk na wałach silników elektrycznych. Obejmują one wysokowydajne smary i systemy uszczelnień oraz - w zależności od profilu wymagań - łożyska z koszykami z tworzywa sztucznego, łożyska kulkowe poprzeczne z kulkami ceramicznymi oraz łożyska wolne od zjawiska pełzania, które minimalizują korozję cierną.

Asortyment łożysk NSK do silników elektrycznych odpowiada na aktualne zapotrzebowanie w branży, oferując wysokowydajne produkty charakteryzujące się niskimi stratami energii, wysoką niezawodnością i długą żywotnością. Przykładowo serie łożysk obejmują rozwiązania, które zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem zapewnienia niskiego momentu obrotowego i generowania niewielkich ilości ciepła.

Nowy katalog zawiera również pomocne informacje dotyczące np. diagnozowania uszkodzeń łożysk na podstawie analizy szumu lub drgań. Uzupełnienie materiału stanowi prezentacja typowych uszkodzeń, które mogą wystąpić w łożyskach silników elektrycznych, a dodatkowo publikacja pomaga w doborze optymalnego smaru do każdego zastosowania.

Drukowaną wersję katalogu można zamówić kontaktując się z firmą NSK lub można go pobrać w formacie PDF ze strony: www.nsk-literature.com/pl/industrial-motor-bearings
 
Nowy katalog NSK zapewnia dostęp do szerokiego asortymentu standardowych łożysk do silników elektrycznych
 

Firma NSK przedstawia nowy katalog łożysk do silników elektrycznych

 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP