Większa i jaśniejsza wersja interfejsu HMI serii Graphite firmy Red Lion

2019-07-02
Nowy interfejs HMI Graphite z ekranem 12,1” do zastosowań wymagających dobrej widoczności ekranu w świetle słonecznym


Firma Red Lion Controls, specjalizująca się w zakresie systemów komunikacji, monitorowania i sterowania do automatyki przemysłowej i sieci komputerowych, informuje o powiększeniu serii interfejsów HMI serii Graphite o nowy model z ekranem 12,1” zaprojektowany do aplikacji wymagających dobrej widoczności ekranu w świetle słonecznym. Dzięki zastosowaniu odlewanej aluminiowej obudowy, interfejsy serii Graphite jako pierwsze na rynku zapewniają jednocześnie dużą odporność mechaniczną oraz oferują szeroką gamę modułów plug-in do konwersji protokołów, rejestracji danych oraz monitorowania i sterowania z poziomu przeglądarki internetowej.

Interfejsy serii Graphite pozwalają użytkownikom w łatwy sposób komunikować się, monitorować i kontrolować procesy z sektora m.in. produkcji przemysłowej, wydobywczego oraz gospodarki wodno-ściekowej. Do serii Graphite dostępna jest szeroka gama modułów plug-in pozwalających użytkownikom łatwo integrować analogowe i cyfrowe linie I/O oraz moduły komunikacyjne, pozwalając tworzyć zaawansowane rozwiązania HMI z możliwością przyszłej modyfikacji wraz ze zmieniającymi się wymogami biznesowymi.

Nowy interfejs HMI Graphite z ekranem 12,1” odpornym na promieniowanie UV, oferuje rozdzielczość 1280 x 800 i dużą jasność, zapewniającą czytelny obraz nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. W odróżnieniu od większości dostępnych na rynku interfejsów HMI, których jasność wynosi 1000 nits lub mniej, model Graphite z ekranem 12,1” zapewnia jasność ekranu na poziomie 1600 nits, pozwalającą użytkownikom na monitorowanie i sterowanie procesami w dowolnych warunkach oświetlenia zewnętrznego.

“Korzystaliśmy już z interfejsów HMI niemal wszystkich marek, lecz Graphite jest zdecydowanie najlepszy pod względem wyglądu i funkcjonalności,” powiedział Pierre de Giorgio, prezes BlueBay Automation. “Jest to interfejs HMI o największej liczbie wbudowanych funkcji, z jakim mieliśmy kiedykolwiek do czynienia. Jego grafika i rozdzielczość są niesamowite, a dzięki oprogramowaniu Crimson firmy Red Lion przejście na Graphite jest bezproblemowe.”

Interfejsy HMI serii Graphite są dostępne w ośmiu wersjach rozmiaru od 7” do 15”, zawierających wąskie ramki zapewniające relatywnie dużą powierzchnię ekranu w porównaniu z wymiarami zewnętrznymi. Nowy model 12-calowy dołącza do wcześniejszych wersji z ekranami 7” i 10,4” o dużej jasności. W połączeniu z wytrzymałą obudową, wszystkie te trzy modele doskonale nadają się do pracy w ciężkich warunkach na zewnątrz budynków.

„Coraz więcej klientów korzysta codziennie z interfejsów HMI Graphite marki Red Lion, wykonując pracę w trudnych warunkach. Ponieważ ich aplikacje stają się coraz bardziej złożone, poprosili o wersje z większym ekranem”, powiedział Jeff Thornton, menadżer produktu ds. systemów automatyki w Red Lion. „Teraz jesteśmy w stanie zaoferować interfejs HMI serii Graphite z nowym, większym ekranem o przekątnej 12,1”, charakteryzujący się dużą wytrzymałością na trudne warunki pracy, jakiej oczekuje się od interfejsów HMI marki Red Lion”.

Nowy interfejs HMI jest wspierany przez wielokrotnie nagradzane oprogramowanie Crimson 3.1 firmy Red Lion, które umożliwia szybkie i łatwe konfigurowanie protokołów, definiowanie znaczników danych, konfigurowanie zaawansowanych aplikacji i tworzenie atrakcyjnych interfejsów użytkownika. Crimson 3.1 obsługuje również standard OPC UA Server and Client, wtyczki MQTT dla Amazon Web Services, Google Cloud, Microsoft Azure i Ignition Sparkplug oraz wiele innych zaawansowanych funkcji, co czyni go preferowanym wyborem wielu klientów.

Więcej informacji dotyczących firmy Red Lion i nowych interfejsów HMI serii Graphite można znaleźć pod adresem www.redlion.net/graphite