Red Lion dodaje do oferty moduły kondycjonowania sygnałów

2019-07-02
Zwiększenie siły sygnału przesyłanego na duże odległości w wymagających procesach i środowiskach

Firma Red Lion Controls, specjalizująca się w zakresie systemów komunikacji, monitorowania i sterowania, poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej rodziny modułów kondycjonowania sygnałów. Kondycjonery z oferty Red Lion zwiększają siłę sygnału, pozwalając na stosowanie dłuższych kabli w środowiskach przemysłowych. Moduły te, używane jako konwertery, mogą realizować translację i włączanie sygnałów do istniejącej architektury PLC, eliminując potrzebę zakupu drogich kart wejściowych, dostosowujących unikalny sygnał z nowo wprowadzanych czujników. Charakteryzują się małą szerokością obudowy, wynoszącą 6 mm. Mogą konwertować sygnały pochodzące ze źródeł prądowych, napięciowych i impulsowych oraz z potencjometrów, termopar i czujników RTD.

Nowe kondycjonery sygnałów firmy Red Lion nadają się idealnie dla klientów wymagających zapewnienia bardzo dobrej liniowości sygnału oraz do aplikacji przemysłowych wymagających albo integrowania danych z istniejących urządzeń do strategii IIoT poprzez integrowanie w nich czujników albo transmisji precyzyjnych sygnałów z czujników na duże odległości bez zakłóceń ze strony napędów VFD czy układów impulsowych. Zamiast dodawania drogich, specjalizowanych kart I/O do istniejącego systemu PLC, moduły kondycjonowania sygnałów opracowane przez Red Lion pozwalają dodawać sygnały z czujników do bieżących procesów w obsługiwanych formatach, ułatwiając implementację i obniżając koszty.

Nowe moduły kondycjonowania sygnałów zapewniają wzmacnianie, izolację i konwersję sygnałów, zapewniając ich integralność w ciężkich warunkach pracy przy transmisji na duże odległości. W zależności od wymogów aplikacji mogą też modyfikować sygnał do wymaganego formatu wejściowego. Dzięki wąskim obudowom o szerokości 6 mm zajmują małą przestrzeń wewnątrz panelu.

Więcej informacji dotyczących wzmacniania i konwersji sygnałów za pomocą nowych kondycjonerów z oferty Red Lion można znaleźć pod adresem www.redlion.net/signal-conditioners