Firma Carrier prezentuje model AquaForce Vision 30KAVP

2019-06-24
Najbardziej wydajny agregat chłodniczy ze sprężarkami śrubowymi o zmiennej prędkości obrotowej

AquaForce Vision 30KAVP to najbardziej wydajny agregat chłodniczy firmy Carrier ze sprężarkami śrubowymi o zmiennej prędkości obrotowej.

Firma Carrier ogłasza wprowadzenie na rynek AquaForce Vision 30KAVP – wysokiej klasy agregatu chłodniczego ze sprężarkami śrubowymi o zmiennej prędkości obrotowej. Zapewnia on nieosiągalny dotąd sezonowy współczynnik sprawności energetycznej na poziomie 5,6, większy o 25% od wymogów Ecodesign 2021 Tier 2. Firma Carrier jest światowym liderem w zakresie innowacyjnych technologii ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), a także w zakresie systemów chłodzenia, przeciwpożarowych, alarmowych i automatyki budynków.

AquaForce Vision 30KAVP występuje w wersjach o mocy chłodzenia od 500 kW do 1100 kW i zapewnia dużą sprawność energetyczną, nawet w porównaniu z agregatami bezolejowymi z kompresorami z lewitacją magnetyczną. W zestawieniu z wentylatorami EC o zmiennej prędkości obrotowej, dwuślimakowa sprężarka z nowoczesnym silnikiem z magnesem stałym zapewnia optymalną pracę przy częściowym obciążeniu w porównaniu ze sprężarkami budowanymi w oparciu o tradycyjne technologie. Silnik z magnesem stałym zapewnia stałą sprawność w całym zakresie parametrów pracy.

“Wyjątkowe parametry agregatu AquaForce Vision 30KAVP zapewniają klientom nieosiągalną wcześniej sprawność energetyczną, która może być dodatkowo optymalizowana z wykorzystaniem opracowanej przez firmę Carrier funkcji inteligentnego monitorowania energii,” powiedział Quentin Garcia San Mateo, menadżer produktu w Carrier, HVAC Europe. “Specyficzne algorytmy opracowane przez Carrier dostarczają inteligentnych danych, pozwalających uzyskać większą oszczędność energii w rzeczywistych warunkach”.

Funkcje całkowitego i częściowego odzyskiwania ciepła, mające być dostępne jeszcze w 2019 r., zaoferują aplikacjom przemysłowym bardziej zrównoważone rozwiązanie grzewcze z wykorzystaniem energii odnawialnej.

Model AquaForce Vision PUREtec 30KAVP-ZE, zaprojektowany specjalnie do pracy z czynnikiem HFO R-1234ze o bardzo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), również ma być dostępny jeszcze w 2019 roku.

Więcej informacji o firmie Carrier można znaleźć na stronie www.carrier.com